İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
 
 
Nazlı YİĞİT GÜNDOĞAN
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili

KURUMSAL BİLGİLER 
Yerleşim Durumu
Üzümlü İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 26.08.1988 tarihinde Resmi Gazete ilamı ile yayınlanarak, Resmen kurulmuş olup, bugüne kadar faaliyetini sürdüre gelmiştir. Hizmetini İlçe Hükümet Konağı içerisinde 1 Müdür Makamı, 1 Servis Bürosu, 1 Arşiv Bürosu ile sürdürmektedir. 
Personel Durumu
Bünyesinde 1 Müdür, 2 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi, 1 Büro Görevlisi 1 Yardımcı Hizmetler ile hizmet vermektedir.
Faaliyet Durumu
İlçe sınırları içerisinde bulunan Üzümlü Merkezi 12 Mahalle, 1 Belde ve 22 Köy ‘ de ikamet eden 3294 Sayılı Kanun çerçevesinde sosyal güvenceden yoksun, fakir ve muhtaç ailelere geçimini temin edebilmek için ayni, nakdi yardımlarda bulunmak ve gelir düzeylerini yükselterek refah seviyesine ulaştırmaktır. 
Faaliyet Raporu
         Vakfımız  Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü  tarafından gönderilen aylık periyodik paylarla faaliyetini devam ettirmektedir. Vakfın kuruluş tüzüğünde belirtilen Mütevelli Heyeti Üyeleri tarafından alınan kararlar ile yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar birçok ayni ve nakdi yardımları yapmıştır. Bunlar sırasıyla yakacak yardımı, barınma yardımı, sağlık yardımı, eğitim yardımı gibi ayni ve nakti yardımlar ve Gelir Getirici ,KASDEP Proje Yardımlarından ibarettir. Örneğin 2007 yılı içerisinde Kasdep Projesi kapsamında SS. Altınbaşak Tarımsal Kalkınma Kooperatifi nezdinde üyelerine 100 Aile x 2  Süt Sığırı,  2009 yılı içerisinde SS. Üzümlü Merkezi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerine 55 Aile x 2 Süt Sığırı dağıtımıyla, 2010 yılın içerisinde SS üzümlü Sulama Kooperatifi üyelerinden 66 aileye X 2 Süt Sığırı dağıtımıyla  toplam Üç  kooperatif üyesi 221 ailemizin geçimlerini temini için hayvan alımları ve teslimleri yapılarak tamamlanmıştır. Gelir getirici proje kapsamında 6 haneye Örtü Altı Sera salatalık yetiştiriciliği projesi  ve 1 haneye mobilya atölyesi  yapıldı ,teslim edildi  .                                    İletişim
Santral                :   0 446 411 24 34 - 0 446 411 29 76
Faks                     :   0 446 411 24 34
E-Posta               :  
Web                     :  
Adres                   :   Hükümet Konağı Üzümlü/ERZİNCAN