İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
 
KURUMSAL BİLGİLER
 
Yerleşim Durumu
1988 yılında hizmet vermeye başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Hükümet Konağının 2. katında toplam 9 bölümde hizmetini sürdürmektedir. 
Personel Durumu
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 1 İlçe Milli Eğitim Müdürü, 2 Şube Müdürü, 3 Şef(2 si İl de görevlendirme), 3 VHKİ, 1 Memur, 1 Şoför,1 santral görevlisi bulunan müdürlüğümüz toplam 11 kişi ile hizmet vermektedir.  
•       Mehmet Zeki DUMLUPINAR (İlçe Milli Eğitim Müdürü)
•        Volkan KAYSER (İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü V.)
•        Eyup SALTABAŞ (İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü V.)
•        Remziye DEVECİ (Şef)
•        Çiğdem YILDIZ (Memur)
•        İrfan KILIÇ (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni)
•        Adem ŞAHİN (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni)
•        Aliye AKTEMUR (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni)
•        Lütfi İhsan KILIÇ (Memur-Sürekli İşçi)
•        İbrahim ÖZDEMİR (Şoför-Sürekli İşçi)
•        Çetin ŞAHİN (Santral Görevlisi-Sürekli İşçi)
 
Faaliyet Durumu
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde toplam 1 anaokulu, 3 ilkokul,1 ortaokul, 1 imam hatip ortaokulu, 4 ilköğretim okulu(ilkokul-ortaokul bir arada), 3 lise, 1 öğretmenevi ve 1 Halk Eğitim yer almaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı, İlçe merkezinde Geyikli İlköğretim Okulu, Fatih İlkokulu, Şehit Fatih Devravut İlkokulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Nusret Yılmaz İlkokulu,Fatih Ortaokulu,Üzümlü İmam Hatip Ortaokulu, Üzümlü Anaokulu, Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Çok Programlı Anadolu Lisesi,Anadolu Lisesi; İlçeye bağlı beldelerde ise Bayırbağ İlköğretim Okulu, Karakaya Gökbayrak İlköğretim Okulu, Altınbaşak Ş.Murat Bayram İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Müdürlüğümüze bağlı özel okullar ise;Özel Elit İlkokulu, Özel Elit Ortaokulu ve Özel Anadolu Lisesidir. İlçemiz merkezinde bulunan Üzümlü Halk Eğitim Merkezi ve Üzümlü öğretmenevi, müdürlüğümüze bağlı kurumlar arasındadır.
Faaliyet Raporu
İlçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Sözel ve Eşit ağırlık bölümleri olan Genel Lise, Elektrik – Elektronik Teknolojisi alanı ile Bilgisayarlı Muhasebe alanı olan Endüstri Meslek Lisesi bölümü mevcuttur. Bu öğrencilerimizin toplam sayısı 50’tür. Anadolu Lisesi öğrenci sayısı 79’dir. Anadolu Lisesine ait pansiyonda Çok Programlı Lise öğrencileri ile Anadolu Lisesi öğrencileri kalmakta pansiyon erkek öğrenciler içindir. Pansiyonunda 42 öğrenci kalmaktadır.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin, Anadolu kısmında Bilişim Teknolojileri alanı, Kız Meslek Lisesi Bölümünde ise Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanları mevcut olup bu okulumuzda da Merkezi Sınav sistemi, mahalli parasız yatılı sınavı sonucu gelen yatılı öğrenciler ve gündüzlü öğrenciler eğitim ve öğretim görmektedir. Toplam 112 öğrenci olup bunlardan 91 öğrenci pansiyonda kalmaktadır. Öğrencilerin tamamı kız öğrencidir.
İlçemiz İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında kadrolu 168 yönetici ve öğretmen bulunmaktadır. Ayrıca 7 memur, 9 veri hazırlama ve kontrol işletmeni,22 hizmetli, 1 şoför, 30 işçi olmak üzere 237 personel ile eğitim öğretim hizmeti yürütülmektedir.
İlçemiz merkez, belde ve köylerindeki ilköğretim okullarında 716 kız, 689 erkek olmak üzere toplam 1405 öğrenci Eğitim ve öğretim görmektedir. Bu öğrencilerin 192’u okul öncesinde bulunmaktadır.
İlçemiz Ortaöğretim Kurumlarında 168 erkek 190 kız olmak üzere toplam 358 öğrenci eğitim görmektedir.
İlçemizde okullarında öğrenim gören öğrencilerden 66 erkek,51 kız öğrenci Özel Elit Anadolu Lisesinde; 29 erkek,25 kız öğrenci Özel Elit Ortaokulunda; 27 erkek,21 kız öğrenci Özel Elit İlkokulunda öğrenim görmektedir.
 Üzümlü Halk Eğitimi Merkezi bu güne kadar çok çeşitli kurslar düzenlemiştir. Nakış, giyim, örgü, iş makineleri fidan yetiştiriciliği bilgisayar, halkoyunları, boya-badana,  LYS ve YGS hazırlık kursları bunlardan bazılarıdır. Kurslarda üretilen el işi ürünler, her yıl geleneksel olarak açılan sergilerde sergilenmektedir.
İlçemizde bir anaokulu ve İlköğretim Okulu bünyesinde 6 tane anasınıfı faaliyet göstermektedir. Okulöncesinde 10 kadrolu öğretmen çalışmaktadır. Tip proje olarak yapılan müstakil anaokulunda bir müdür, 2 öğretmen ve 2 hizmetli görev yapmaktadır. Anaokulunda 79 öğrenci okumaktadır. Anaokulumuz bahçesine ilçe belediyesi katkılarıyla bir çocuk trafik eğitim pisti yapılmıştır.
Üzümlü Öğretmenevi’nin, 2009 yatırım programında Belediye tarafından tahsis edilen 5700 metrekare alan üzerine yeni ve modern mimaride yapılacak olan bir öğretmenevine taşınması söz konusudur.